مارال چرم لبخند ماندگار

جشنواره فروش تا 41% تخفیف

نحوه نگهداری محصولات چرمی

گروه تولیدی و صادراتی مارال چرم با بیش از ربع قرن تجربه و بیش از 60شعبه در سراسر ایران و چند شعبه بین المللی توانسته برای بیش از 400 نفر  به صورت مستقیم و 2000نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد نماید.

این مجموعه با تکیه بر شعار لبخند ماندگارتمام تلاش خود را برای ماندگار کردن لبخند مشتریان در دستور کار خود قرار داده است.

محصولات چرمی امروزه به جهت طبیعی بودن بسیار گرانبها است و با خطوطی که روی آن نقش می بندد نمایانگر اصالتی است که محصول را خاص تر و زیباتر جلوه می دهد.

در این راستا نگهداری چرم کمک شایانی به حفظ ظاهر و وضعیت اولیه آن برای چندین سال خواهد نمود.

بهترین راه نگهداری کالای چرمی،استفاده از واکس و لوسیون (مورد تائید مارال) است که در برابر ترک خوردگی و تغییر رنگ ،محصول را مقاوم تر میکند.

نحوه استفاده از واکس

1) تمیز کردن کثیفی و گرد و غبار به وسیله پد مخصوص مارال و یا دستمال نخی تمیز و یا تنظیف کمی نم دار

2) با استفاده از اسفنج،مقدار مناسبی از کرم یا واکس  را روی سطح چرم به صورت یکدست بمالید،به طوری که مطمئن شوید واکس یا کرم به همه قسمت ها رسیده باشد.

   *  در صورت استفاده از نگهدارنده های اسپری شونده ، باید دقت شود که به هیچ عنوان روی محصول چرمی چیزی مستقیم اسپری  نشود  و  ابتدا  روی  پد  اسپری  و  سپس  روی چرم کشیده شود.

3) بعد از واکس ،حتما با پد مخصوص پولیش شود تا کالا از حالت مات خارج و براق و زیبا شود.

4) بهتر است محصولات چرمی در هنگام شب واکس زده شود و در جایی بسته قرار گرفته و صبح استفاده شود

نگهداری کلی

1) حتما بعد از استفاده از محصولات چرمی آلودگی و گرد و غبار را از روی آن پاک کنید،چراکه بعلت باز بودن منافذ سطح چرم، آلودگی باعث آسیب به آن می شود.

2) در صورت ایجاد لکه عمیق بر روی محصول چرمی،سعی نکنید هر طور شده آن را پاک کنید،چون فقط لکه های سطحی قابل برطرف شدن هستند و لکه های عمیق به بافت چرم آسیب  رسانده و قابل ترمیم نیستند.

3) در زمستان اجازه دهید تا محصول چرمی در دمای عادی اتاق خشک شود.گرمای بخاری باعث خشک و شکننده شدن چرم و همچنین باعث شل شدن ویا فاسد شدن چسب و زیره در کفش ها می شود.

4) در هنگام بارندگی ابتدا هرچه سریعتر،گل و لای و نمک را از سطح چرم به وسیله یک دستمال نمدار پاک کنید ،چون چرم در تماس با آب و رطوبت کش می آید و ممکن است به شکل تاول یا تغییر رنگ مقطعی در سطح چرم نمایان  می شود . در چنین مواردی چرم را باید به آرامی و با استفاده از دستمال نخی و خشک و پس از مالش چرم ،از واکس برای ازبین بردن لکه های احتمالی استفاده نمایید.

5) سایش یا اصابت به سطوح زبر و خشن و یا اشیا نوک تیز  و لبه دار اثرات جبران ناپذیری روی کالا می گذارد.در چنین مواقعی فقط خراش سطحی قابل ترمیم با واکس و رنگ است.

6) ریختن هر مایعی(اعم از عطر،ادکلن،جوهر خودکار،مواد اسیدی ،انواع نوشیدنی ،رنگ ها و ……) که به بافت چرم آسیب برساند غیر قابل ترمیم است وبا پاک کننده و واکس و پولیش کمی بهتر می شود و به صورت کامل از بین نمی رود.

7) گاهی بعد از استفاده مستمر از محصول چرمی،باید به آنها استراحت داد تا تنفس داشته باشند

موارد اختصاصی

کفش ها:

1) کفش های مارال چرم بسیار متنوع و متفاوت می باشد تا نیاز کلیه مصرف کنندگان به صورت استاندارد پوشش داده می شود بنابراین کفشی را انتخاب نمائید که قالب مناسب و مشابه به پای شما را داشته باشد.

2) استفاده و انتخاب کفش مناسب با نوع کاربری هر شخص نکته بسیار مهم دیگر است.

3) تولید کفش های زمستانه و تابستانه باهم متفاوت است.کفش های تابستانه به جهت تنفس بیشترو زیبایی بیشتر،چرم رویه و آستر آن،از پوشش رنگ کمتری به نسبت کفش های زمستانه برخوردار می باشد و کفش ظریف تر است.کفش های زمستانه پوشش بیشتری دارد ولی به جهت استفاده در هوای برفی و بارانی نیاز به نگهداری، تمیز شدن و واکس مداوم دارد.

4) بوت ها بعلت اینکه در کل سال استفاده نمی شوند با شروع فصل گرما علاوه بر تمیز شدن و واکس خوردن باید داخل آن بوسیله قالب بوت و یا هر وسیله مناسب پر شود تا از حالت پذیری آن جلوگیری شود.

کیف ها:

1) با توجه به خصوصیت شکل پذیری چرم،در صورت عدم استفاده بلند مدت از کیف ،داخل آن را با روزنامه پرکرده و به پهلو بخوابانید.

2) ایجاد آسیب ناشی از ریختن مواد اسیدی،جوهر خودکار ،رنگعلاوه و اشیای تیز و برنده غیر قابل ترمیم است.

3) در این موارد چون بافت چرم آسیب دیده با پاک کننده و واکس و پولیش فقط کمی آسیب چرم کمتر می شود.

4) کیف هایی که در تماس مستقیم با تعرق دست هستند مانند کیف پول و یا قسمت برجسته کیف که در معرض تماس فیزیکی می باشند، مستعد ساییدگیندو و تغییر رنگ خواهند داد و این موضوع اجتناب ناپذیر است.

کاپشن:

1) در خصوص کاپشن ها،علاوه بر نگهداری های قبلی ،لازم به ذکر است بدانیم کاپشن قابل شستشو نیست و اگر قسمت آستری آن کثیف شد فقط آن را با کمک خشک شویی معتبر تمییز کنیم.

2) کاپشن ها همیشه باید آویزان باشند،کاپشن را به هیچ عنوان طولانی مدت نباید تا کرد.